15:09 | August 27, 2012
red as love
Todays outfit/Pants from Acne/Shoes from Aldo/Top from Gina Tricot/Watxh from Michael Kors/Sunnies from Rayban, loveyewear /Bag from Celine/Jacket from Gina Tricot/
Modeveckan är i full gång! Och första dagen så traskar jag runt i detta. Härligt värre! Nu måste jag bege mig – talk to you later!
Fashion week has started! and I’m wearing this on the first day. Very nice! I have to run – talk to you later!
Love the vibrant red Acne pants with those Aldo sandals. Really fabu.
Satisfy Your Cravings For Celebrity Style and All Things Stylish and Sweet
Love the red fashion trend this fall!
galet snyggt! =)
Att du orkar gå i de skorna.. Jag har de och tycker de är sjukt obekväma!
Det skulle vara så kul om du kunde tipsa om lite skor för hösten/vintern? Jag har alltid sådan panik inför det och kan aldrig hitta några riktigt snygga? Vore jättesnällt :)
Too awesome!! I love the tee…
vivantmaniqui.blogspot.com
snygging!!!!
Åh jag älskar väskan! :D
Snyggt! :))
Hur gör man för att få gå på modeveckan? Är det något man måste bli inbjuden till eller kan man ta sig dit på annat sätt?
Your official fanpage on facebook – http://www.facebook.com/OfficialAngelicaBlick. We love you! :)
For et klassisk og fint antrekk! Kos deg masse idag :-D
Hej. Undrar om den jackan finns ute i butik nu?för jag har varken sett den ute eller på hemsidan? Den va sjukt snygg! Tacksam för svar. Mvh
Jag har en fråga! Vilka jackor tänker du köra på nu till hösten/vintern? Kram
http://carolinesmode.com/stockholmstreetstyle/art/250424/angelica_blick/
coooool.
Jag brukar inte gilla kombinationen rött/svart men med grått och guld till blev det riktigt snyggt!
Klockren outfit!
Perfect outfit for the first day of Fashion Week. Love the jacket!
Elsker antrekket! Både morsomt og stilfult. Jakken og skoene er rå!
Hei! Jeg er superfan av bloggen din, og digger stilen din:) Vi heier masse på deg fra Norge! Det jeg lurte på, var når du hadde kjøpt jakken? Jeg finner den ikke på nettet, og synes den var utrolig fint!:)
Så snyggt! När kommer tröjan ut i butik och online?
Angående den helt underbara väskan, beställde du den från någon speciell sida från internet eller köpte du den i någon butik ? Isåfall var? :) vore mer än tacksam för svar för har gått och kärat ner mig i den väskan!
Helt sjukt snygg outfit! Älskar allt!